Visā Latvijā norisinās dažādi X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svēku ieskaņu pasākumi, kuros pārstāvēti kori, deju kolektīvi, vokāli – instrumentālie ansambļi, folkloras kopas, pūtēju orķestri, vizuālā un lietišķā māksla, portālu "Delfi" informē svētku organizatori.

Latvijas novados – to centros un lielākajās pilsētās – norisinās interešu izglītības pulciņu radošās dienas, novadu koru sadziedāšanās koncerti, pasākumi ar novada dejotājiem un pūtēju orķestriem. Arī kā ierasts plaši apmeklētos pilsētu svētkos ir iespēja visai ģimenei baudīt dziesmu un deju svētku tradīcijas un mūsdienīgas mākslinieciskās pašdarbības priekšnesumus.

Dažos novados pasākumi ir jau notikuši, bet daudzus vēl varēs apmeklēt līdz X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svēku sākumam. Plašāka informācija svētku mājas lapā www.dziedundejo.lv sadaļā Programma.

Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie ir iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!