Trīskārtējais olimpiskais čempions peldēšanas distancēs Nīderlandes sportists Pīters van den Hogenbands ceturtdien paziņoja par profesionālās sporta karjeras beigām.

30 gadus vecais sportists paziņoja, ka vairs nevar pilnvērtīgi sacensties ar jaunajiem peldētājiem.

100 metru brīvā stila finālā Pekinas Olimpiādē Hogenbands šodien ieņēma piekto vietu, kas arī bija viņa pēdējais starts profesionāļa karjerā. Jāatzīmē, ka šajā distancē Hogenbandam pasaules rekords piederēja septiņus ar pusi gadus, līdz to šī gada martā laboja Francijas sportists Alēns Bernārs, kurš šodien arī kļuva par Pekinas Olimpiādes čempionu 100 metru brīvā stila peldējumā. Patlaban pasaules rekords šajā distancē pieder Austrālijas peldētājam Īmonam Salivanam, kurš to sasniedza trešdien priekšsacīkstēs. Finālā Salivans finišēja otrajā vietā.

Hogenbandam ir piederējis arī pasaules rekords 200 metru brīvā stila distancē.

Divas olimpiskās zelta medaļas Hogenbands izcīnīja 2000.gadā Sidnejas olimpiskajās spēlēs, bet vienu medaļu 2004.gada Atēnu olimpiskajās spēlēs. Kopumā sportists olimpiskajās spēlēs ir izcīnījis septiņas medaļas.