Latvijas U-19 vīriešu futbola izlase sestdien Skopjē piedzīvoja zaudējumu 2024.gada Eiropas čempionāta elites kārtas mačā, zaudējot cerības spēlēt finālturnīrā.

Latvija ar 0:3 (0:1) zaudēja Ukrainai.

34. minūtē Matvijs Ponomarenko pretuzbrukumā pa kreiso malu ar bumbu devās pa Latvijas komandas soda laukuma līniju uz centru un raidīja bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī - 1:0 Ukrainas labā.

60. minūtē Ponomarenko panāca 2:0. Pēc viņa sitiena Latvijas soda laukumā bumba skāra Latvijas izlases aizsarga Valtera Pura roku, tiesnesim piešķirot soda sitienu. Ponomarenko raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī, bet Latvijas izlases vārtsargs Leonards Čevers, minot sitiena virzienu, lēca pretējā virzienā.

89. minūtē Timurs Tuterovs uzbrukumā pa kreiso malu ieskrēja soda laukumā, nokļuva aci pret aci ar Čeveru un raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī - 3:0 Ukrainas labā.

Otrā grupas spēlē Šveice sestdien ar 2:0 (1:0) pieveica mājiniekus.

Turnīra tabulā pēc divām spēļu kārtām pa sešiem punktiem ir Ukrainai un Šveicei, kuras trešajā kārtā savā starpā noskaidros finālistus, bet bez punktiem ir Latvija un Ziemeļmaķedonija.

Jau ziņots, ka trešdien Latvija ar 0:1 piekāpās vienaudžiem no Šveices.

Elites kārtas turnīra noslēgumā Latvija 26.martā spēlēs ar Ziemeļmaķedoniju.

Eiropas U-19 čempionāta finālturnīrs jūlijā notiks Ziemeļīrijā. Tam kvalificēsies tikai apakšgrupu pirmo vietu ieguvēji.

Kvalifikācijas pirmās kārtas turnīrā Latvijas U-19 izlase, kuru tobrīd vadīja čehu speciālists Jakubs Dovalils, oktobrī Rīgā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Ungāriju, ar 0:3 zaudēja Norvēģijai un ar 8:0 sagrāva Gibraltāru, ierindojoties apakšgrupas otrajā vietā un sasniedzot elites kārtu.