Latvijas hokeja izlasei pasaules čempionātā nāksies spēlēt par palikšanu augstākajā divīzijā, jo priekšsacīkšu D grupas pēdējā un izšķirošajā spēlē Latvija ar 2:3 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos zaudēja Dānijas valstsvienībai.

Latvijas izlases vārtus mačā sargā Edgars Masaļskis.

Jau mača otrajā minūtē Madss Kristiansens guva dāņiem pirmos vārtus, bet otra perioda ceturtajā minūtē Mārtiņš Cipulis izlīdzināja rezultātu. Otrās trešdaļas devītajā minūtē Kristiansens guva savus otros vārtus, taču pēc sešām minūtēm Jēkabs Rēdlihs vēlreiz panāca neizšķirtu - 2:2.

Izšķirošo "bullīti" dāņiem realizēja mača galvenais varonis Kristiansens.

Latvijas izlase līdz ar to kopā ar Baltkrieviju, Slovēniju un Austriju cīnīsies par palikšanu augstākajā divīzijā.

TV3 Play

Pirms spēles

Salīdzinot ar iepriekšējo maču Latvijas izlasē notikusi viena izmaiņa - trešajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Ģirtu Ankipānu un Kasparu Saulieti darbosies jaunais Ronalds Ķēniņš, kurš aizstās Sergeju Pečuru.

Pirmais periods

Šai spēlē redzams, ka laukumā tiekas divas spēkos līdzvērtīgas komandas, un ka uzvara ir vajadzīga abām. Pirmajā periodā ar lielāku cīņassparu un lielisku disciplīnu izcēlās dāņi, kuriem izdevās gūt vienīgos vārtus šai trešdaļā. Otrajā minūtē Edgaru Masaļski pārspēja Mads Kristensens ar spēcīgu metienu no pustālas distances vārtu augšējā stūrī – 1:0.

Pēc zaudētajiem vārtiem Latvijas izlase metās izlīdzināt rezultātu, taču dāņi ļoti rūpīgi spēlēja aizsardzībā, īpaši vidus zonā, un reti kurš mūsējo uzbrukums beidzās ar nokļūšanu vārtu tuvumā un metienu pa Frederika Andersena sargātajiem vārtiem.

Sestajā minūtē Latvijas izlases izredzes it kā uzlaboja divu minūšu noraidījums Stefans Lasens, taču skaitliskais vairākums bija blāvs un bez bīstamiem uzbrukumiem.

Perioda vidū divas soda minūtes Armandam Bērziņam, taču Latvijas izlase aizsardzībā spēlēja izteiksmīgāk nekā uzbrukumā, un rezultāts netika izmainīts.

Perioda beigās Latvijas izlase sāka spēlēt aktīvāk, īpaši uzteicama ir Armanda Bērziņa maiņa un Gints Meija, kurš 14. minūtē izdarīja vienu no bīstamākajiem metieniem šai periodā, bet minūti vēlāk Ģirtam Ankipānam pietrūka pavisam nedaudz, lai izlīdzinātu rezultātu, un pirmajā pārtraukumā kā līderi devās Dānijas izlases hokejisti.

Otrais periods

Otrā trešdaļa iesākās ar Mārtiņa Cipuļa noraidījumu, taču Latvijas izlase aktīvi spēlēja arī skaitliskajā mazākumā, Aleksandrs Ņiživijs pat tiek līdz metienam pa pretinieku vārtiem, liekot spēlē iesaistīties Frederikam Andersenam.

Iznācis no sodīto soliņa, Mārtiņš Cipulis bija tas, kurš izlīdzināja rezultātu, pielabojot Oskara Cibuļska no zilās līnijas spēcīgi mesto ripu – 1:1. Vārtu guvumam sekoja Daniela Līlsena noraidījums, un Latvijas izlase pat uz vairākām minūtēm "iesēžas" pretinieku aizsardzības zonā, šajās minūtēs izdarot gandrīz tikpat daudz metienu pa vārtiem – deviņus - cik visa pirmā perioda laikā (10). Toties Sergeja Pečuras noraidījums sestajā minūtē Latvijas izlasei beidzās sāpīgi – ne rezultāta, bet komandas sastāva ziņā. Dāņu spēlētāja raidītā ripa trāpīja pa kāju Laurim Dārziņam, kurš pēc šā incidenta laukumā vairs neatgriezās, viņa vietā spēlēja turpmāk Kaspars Saulietis.

Noraidījumi Latvijas izlasē turpinājās, mūsējie palika pat trijatā pret pieciem dāņiem, un šis mazākums beidzās ar vārtu zaudējumu. Spēlējot jau četratā, mūsējie nepaguva atgriezties savā zonā no pretuzbrukuma, un Mads Kristensens guva savus otros vārtus šai spēlē – 2:1.

Arī perioda otrajā pusē tiesneši turpināja piespriest soda minūtes Latvijas komandai, atkal mūsējie palika trijatā, taču brīdi vēlāk Daniels Nīlsens devās uz sodīto soliņu, atvieglojot Latvijas izlases likteni, un mūsējie nekautrējās izmantot skaitlisko vairākumu, kad laukumā atgriezās noraidītie Aleksandrs Ņiživijs un Herberts Vasiļjevs – no Ņiživija piespēles savus pirmos vārtus izlasē guva Jēkabs Rēdlihs – 2:2.

Tam sekoja vēl pa vienam noraidījumam Latvijas un Dānijas komandā, taču periods noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu.

3.periods

Trešajā trešdaļā abas komandas pēlēja izteikti piesardzīgi, kas atsaucās uz mača raksturu – iztrūka dinamisku, agresīvu uzbrukumu, aktīvas spēles pie vārtiem abās laukuma pusēs.

Ceturtajā minūtē Kaspers Jensens nopelnīja divas soda minūtes, bet šo skaitlisko vairākumu Latvijas izlase nespēja realizēt. Pārējo laiku spēle ritēja salīdzinoši mierīgi un korekti.

Dzīvība tribīnēs atgriezās perioda beigās, kad 17. minūtē pret Kasparu Saulieti divas soda minūtes nopelnīja Filips Hērsbijs. Tad Latvijas izlase atdzīvojās, vienu pēc otra izdarot bīstamus metienus pa Andersena vārtiem, taču norvēģu vārtsargs rādīja apskaužamu meistarību, atvairot Cipuļa un Džeriņa metienus, un tverot Vasiļjeva raidīto ripu, pat palicis bez nūjas.

Ar pēdējo minūšu aktivitātēm nepietika, lai izvirzītos vadībā, un spēles pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu 2:2, un Latvijas izlase šai periodā iztika bez neviena noraidījuma.

Papildlaiks un "bullīši"

Spēles papildlaiks beidzās bez vēru guvuma, un kārta pienāca pēcspēles metieniem. Septiņos no tiem pārāki bija abu komandu vārtsargi, līdz astoto metienu realizēja abu vārtu autors Mads Kristensens, ievedot Dānijas izalsi ceturtdaļfinālā.

Līdz šim pasaules čempionātos savstarpējās spēlēs uzvaras ir tikai Latvijai. 1994. un 1995.gadā pasaules čempionāta B divīzijā Latvija guva graujošas uzvaras ar 6:2 un 9:2, bet Latvijai tik vēsturiskajā 1996.gadā Eindhovenā Latvija uzvarēja ar 5:3. Pasaules čempionātā augstākajā divīzijā komandu ceļi krustojušies tikai reizi – 2003.gadā Turku Latvija uzvarēja ar 4:2.

Latvija arī savu 15.pasaules čempionātu augstākajā divīzijā iesāka bez uzvaras, aizraujošā cīņā ar 2:4 zaudējot pašreizējai pasaules čempionei Čehijai. Savukārt otrajā spēlē Latvija ieguva punktu, dramatiskā cīņā pēcspēles "bullīšos" ar 2:3 zaudējot Somijai. Dānija pirmajā spēlē ar 1:5 zaudēja Somijai, bet tad palika "sausā" 0:6 cīņā ar pasaules čempioniem čehiem.

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, portāls "Delfi" pēc katra mača piedāvā līdzjutējiem izvēlēties savus spēles labākos spēlētājus.

$t1='latvija'; $t2='danija'; include "$includes_dir/projects/hockey2011/delfistar/bestplayer5.inc"; ?>