"Rīgas Zeļļi" komanda piektdien "Užavas" Latvijas kausa basketbolā ceturtdaļfināla atbildes spēlē pārspēja "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" vienību un sasniedza pusfinālu.

Rīdzinieki viesos bija pārāki ar rezultātu 84:72 (14:19, 27:18, 22:18, 21:17) un divu maču summā uzvarēja ar 163:157.

Pusfinālā "Rīgas Zeļļi" tiksies ar "Liepāju" vai "Ogri".

Atbildes spēlē uzvarētājiem ar 26 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un trīs pārtvertām bumbām izcēlās Aizija Osborns, 13 punkti bija Tomam Skujam, bet 12 - Francim Lācim, kuram sezonas turpinājumā paredzēta dalība tikai 3x3 basketbola izlases treniņos.

Valmieriešiem 17 punkti, četras rezultatīvas piespēles un arī septiņas kļūdas bija Edmundam Elksnim, 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Guntim Sīpoliņam, tāpat 14 punktus guva Jānis Kaufmanis.

Pirmajā Valmieras kluba un "Rīgas Zeļļu" cīņā Rīgā negaidīti ar 85:79 pārāka bija Valmieras komanda.

Sestdien, plkst.16, "Ventspils" Olimpiskajā centrā "Ventspils" uzņems "Latvijas Universitāti" (LU), bet svētdien Liepājas Olimpiskajā centrā atbildes maču aizvadīs "Liepāja" un "Ogre".

Ceturtdaļfinālā tiks noskaidroti trīs pusfinālisti, kuri pusfinālā pievienosies "VEF Rīga" vienībai, ar kuru pusfinālā tiksies dueļa "Ventspils" - LU uzvarētāji.

Pagājušajā sezonā "VEF Rīga" otro reizi pēc kārtas uzvarēja Latvijas kausā, finālā ar 87:66 pārspējot "Liepāju".

Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām 2021.gadā atsākās pēc 27 gadu pārtraukuma.