Фото: LETA
24 сентября депутаты Бюджетной комиссии Сейма встретились с представителями СГД, чтобы обсудить, как максимально эффективно и оперативно обеспечить налоговые льготы для бизнесменов, которые испытывают трудности в связи с российскими санкциями.

Партийное заявление публикуется в оригинале.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Jānis Reirs uzsver: „Uzņēmējiem jābūt skaidrībai par kārtību, kā saņemt likumā noteiktos nodokļu nomaksas atvieglojumus, un tai jābūt pietiekami vienkāršai un bez papildu šķēršļiem. Tāpēc uzklausījām Valsts ieņēmumu dienestu, lai sagatavotu priekšlikumus, kā procedūru padarīt maksimāli efektīvu, mazinātu birokrātiju un izskatīšana būtu operatīva."

„Šie nodokļu nomaksas atvieglojumi attiecas uz visa veida uzņēmējdarbību, ne tikai piena un dārzeņu eksportu, tāpēc svarīgi, lai pieteikšanās atbalstam būtu gana operatīva un veidota uzņēmēju interesēs," akcentē J.Reirs un uzsver: „tāpat jābūt pārliecībai, ka atbalstu saņems tikai tie uzņēmēji, kuri līdz šim godprātīgi maksājuši nodokļus. Valsts nodrošināts atbalsts ir mūsu — ikviena Latvijas iedzīvotāja — nodokļos samaksātā nauda."

18.septembrī Saeima galīgajā lasījumā apstiprināja grozījumus likumā „Par nodokļiem un nodevām" un Valsts ieņēmumu dienesta likumā, paredzot iespēju piešķirt nodokļu nomaksas atvieglojumus uzņēmējiem, kuru uzņēmējdarbība cietusi no Krievijas Federācijas noteiktajiem ierobežojumiem preču importam.

Grozījumi paredz, ka no 1.oktobra uzņēmēji var pieteikties VID, kas, izvērtējot to darbības atbilstību likumā noteiktajiem kritērijiem, piedāvās iespēju nodokļu maksājumus atlikt vai sadalīt termiņos. Nodokļu nomaksas termiņa pagarinājums paredzēts tiem uzņēmējiem, kuru sankcijām pakļauto eksporta darījumu īpatsvars uz Krieviju ir vismaz 10 procenti no kopējā realizācijas apjoma.

Любуйтесь латвийской природой и следите за культурными событиями в нашем Instagram!