Фото: F64

Valsts policija (VP) izbeigusi kriminālprocesu, kurā tika izmeklēts vai bērnu ķirurgs Juris Šveklis par nelielu samaksu izrakstījis psihotropo vielu receptes, aģentūra LETA noskaidroja VP.

Saskaņā ar uzraugošā prokurora norādījumiem kriminālprocess izbeigts pierādījumu trūkumu dēļ, norādīja VP preses pārstāve Samanta Čapkovska.

Latvijas televīzijas (LTV) raidījums "Aizliegtais paņēmiens" pagājušā gada novembrī vēstīja, ka bērnu ķirurgs Šveklis, kurš tobrīd strādāja gan Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, gan pieņēma pacientus "Veselības centrā 4" un arī Rīgas 1. slimnīcā, līdzās saviem ārsta pienākumiem par nelielu samaksu izrakstījis psihotropo vielu receptes, par ko draud kriminālatbildība.

Toreiz žurnālistu īstenotajā eksperimentā apgalvots, ka ārsts Šveklis kādam nepazīstamam cilvēkam, nemaz neiztaujājot, kas viņam kaiš, izrakstījis psihotropās vielas "Xanax" recepti, pieņemot par to 15 eiro. "Xanax" ir psihotropā viela, kas domāta stresa noņemšanai, un tās aprite tiek stingri regulēta, jo zāles izraisa atkarību. "Xanax" recepte ir rozā, nevis zilā krāsā, kas arī norāda uz stingro kārtību.

Pats ārsts, sazvanīts pēc eksperimenta, noliedza, ka jebkad būtu tā darījis.

Šveklis šobrīd turpina strādāt Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Ņemot vērā, ka gadījums notika darba attiecībās ar Rīgas 1. slimnīcu, slimnīcai nav pamata ārstu no amata atbrīvot, paskaidroja slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

Kā iepriekš informēja vienas no Švekļa darba vietām - Rīgas 1. slimnīcas - pārstāve Iveta Medne, saskaņā ar Dienesta pārbaudes komisijas sniegto atzinumu slimnīcas valde konstatēja, ka Šveklis nav ievērojis Ministru kabineta noteikumos noteikto kārtību, tādējādi pārkāpjot darba līgumā noteikto pienākumu - sekot medicīnas dokumentācijas kvalitatīvai noformēšanai.

Ievērojot konstatētos faktus un ar lietu saistītos apstākļus, slimnīcas valde pagājušā gada nogalē pieņēmusi lēmumu ar Švekli lauzt darba līgumu.

Pērn sadarbību ar Švekli pārtrauca arī "Veselības centrs 4".

Любуйтесь латвийской природой и следите за культурными событиями в нашем Instagram YouTube !