Vēstule no lasītājas: Labdien! Nu lūk, arī es pievienojos jautātāju lokam. Man ir draugs, ar kuru kopā esam divus gadus (man ir 24, viņam - 25 gadi). Problēma ir tā, ka, viņš ar mani grib mīlēties arvien retāk - nu jau tas notiek apmēram reizi divās nedēļās.

bija spējīgs to darīt ar mani), taču tagad - pavisam reti. Man to gribētos darīt daudz biežāk.

Mēs nedzīvojam kopā, bet es palieku pie viņa gandrīz katru nakti. Viņš ir mīļš, dod bučas, mīļojas, bet no seksa - nekā. Sākumā domāju, ka vairāk iniciatīvas jāizrāda man pašai, bet viņš vairākas reizes man atteica, kad es gribēju mīlēties, un tagad man jau ir drusku bail sākt - bail atkal dabūt "groziņu". Bet viņš nesāk - tik vien kā samīļo, iedod buču un novēl "ar labu nakti".

Esam par to runājuši, viņš vienmēr sola, ka viss būs labāk, ka būs rīt, nākamnedēļ u.t.t Un nekā. Citreiz, kad par to ieminos, viņš dusmojas. Kāpēc tā, kāpēc viņš vairs nemīlējas ar mani, ja tad, kad mēs to darījām biežāk, abiem bija ļoti labi? Turklāt, bieži vien, kad tagad mīlējamies, viņš nevar beigt, īpaši, pēc garākas nemīlēšanās pauzes. Arī priekšspēles nu jau gandrīz vairs nav. Es par savu "labi" esmu gandrīz aizmirsusi, priecājos par katru mīlēšanos, lai arī orgasma tajā nav.

Atbild psiholoģe Benita Griškeviča (benija@inbox.lv)

Vajadzība pēc seksa katram no mums ir atšķirīga, ir cilvēki, kuru seksualitāte ļoti jūtīgi reaģē uz dzīves norisēm, un viņiem jājūtas pietiekoši labi, lai noskaņotos seksam, ir tādi, kas varētu nodarboties ar to ļoti bieži. Kādam var likties, ka viņš regulāri mīlējas, ja dara to katru gadu Ziemassvētkos. Grūti ar viņu būtu strīdēties.

Tu pati esi pārliecinājusies, ka neder divas galējības: viena - seksa pieprasīšana un iztaujāšana, solījumu izspiešana un otra – savu vajadzību atstāšana novārtā. Sekss nav tikai sekss. Tam ir saistība ne vien ar to, kā cilvēks izjūt savu partneri, bet arī ar to, kā jūtas pats par sevi, kā uztver savu ķermeni, cik spontāns, bērnišķīgs un radošs spēj būt. Ja kaut kas neapmierina, jāmaina rīcība, citādi nav cerību uz pārmaiņām. Padomā, ko tu neesi darījusi līdz šim!

Padomā par jautājumiem:

  • Vai esat runājuši par to, kas jūs abus rosina, satrauc, kas tuvībā visvairāk patīk?
  • Vai esat draugos ar seksa veidiem, kas netiek uzskatīti par tradicionāliem?
  • Vai ņemat palīgā žurnālus un esat iegriezušies intīmpreču veikalā?
  • Vai esi savam puisim pēc mīlēšanās stāstījusi, ko juti, ļaujot viņam priecāties par to, ka ir labi?
  • Vai esat atrisinājuši izsargāšanās jautājumu?
  • Vai esi ļāvusi puisim sajust, ka viņš ir mīļš arī tad, ja nemīlējas ar tevi?
  • Vai esi pajautājusi sev, kādēļ samierinies ar priekšspēles un orgasma trūkumu?
  • Vai esi likusi puisim sailgoties pēc tevis, kādu laiciņu būdama viņam fiziski neaizsniedzama?
  • Vai esat runājuši par attiecību nākotni un apsvēruši iespēju apmeklēt seksologu vai terapeitu, kas strādā ar pāriem?

Labā ziņa tavā situācijā ir tā, ka puisis izrāda maigumu, mīļojas. Grūti iedomāties, ka šajās darbībās nav nekā no seksa.

Lasītāju ievērībai: Vēstulēs Delfi attiecību speciālistiem tu vari bez kautrēšanās jautāt par visu, kas attiecas uz partnerattiecībām un seksualitāti. Vēstuli sūti “Delfi sievietēm” redakcijai uz e-pasta adresi sieviete@delfi.lv. Raksti īsi, lietojot pareizu gramatiku un pieturzīmes. Redakcija patur tiesības rediģēt teksta garumu un pareizrakstību, kā arī saglabāt vēstules autores/-a anonimitāti.

Любуйтесь латвийской природой и следите за культурными событиями в нашем Instagram YouTube !