F1 čempionvienība "Ferrari" ar saviem motoriem turpmākās divas sezonas apgādās Formula 1 jauno komandu "Red Bull Racing". "Mēs esam apmierināti, ka mums izdevās panākt vienošanos ar "Red Bull Racing" komandu par F1 dzinēju piegādi 2006. un 2007. gadam," teikts FIAT īpašumā esošās komandas paziņojumā.
"Šī vienošanās ir kā turpinājums mūsu sadarbībai ar citām vienībām," piebilda "Ferrari" vadītājs Žans Tods. "Jau kopš 1991. gada, ar nelielu pārtraukumu no 1993. līdz 1996. gadam, "Ferrari" komanda ar saviem motoriem ir apgādājusi citas vienības."

""Ferrari" ir Formulā 1 ir sinonīms panākumiem," filozofiski savas komandas dzinēju izvēli komentēja vienības sporta direktors Kristians Horners. "Mēs esam ļoti lepni, ka nākamajā sezonā "Red Bull" startēs ar "Ferrari" dzinējiem."

Atgādinām, ka pagājušā gada novembrī Dītriham Matešicam piederošā kompānija "Red Bull" no "Ford" koncerna pārpirka bankrotējušo "Jaguar" F1 komandu. Tikmēr kopš 1996. gada "Ferrari" motorus izmanto "Sauber" komanda, kas tos pārdēvē savu lielākā sponsora Malaizijas naftas kompānijas "Petronas" vārdā. Šveices komanda uz nākamo sezonu cer iegūt savā īpašumā BMW dzinējus, jo arī bavāriešu kompānija ir izteikusi vēlmi ar saviem motoriem apgādāt divas vienības. Pašreiz BMW partneris Formulā 1 ir "Williams" komanda.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!