Latvijas tenisiste Darja Semeņistaja ceturtdien Vācijā sasniedza Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) Vīsbādenes W-100 sērijas turnīra vienspēļu sacensību ceturtdaļfinālu.

Semeņistaja, kura pasaules rangā ieņem 113.vietu un sacensībās izsēta ar ceturto numuru, ar 6-7 (6:8), 7-5, 6-2 trīs stundu un 24 minūšu laikā pārspēja polieti Ginu Feistelu (WTA 609.), kura pirms iekļūšanas pamatturnīrā pārvarēja kvalifikāciju.

Spēli ar savu servi sāka poliete, taču geimu uzvarēja Semeņistaja. Feistela atspēlējās astotajā geimā, panākot 4-4. 11. geimā uzvarēja Latvijas otrā rakete, taču savā serves geimā viņa nespēja noslēgt setu. Cīņa turpinājās taibreikā, kurā viņa piekāpās ar 6:8.

Otro setu ar servi sāka Semeņistaja, zaudējot geimu, taču atspēlējās jau nākamajā. No septītā līdz desmitajam geimam pretinieces zaudēja savas serves geimus, rezultātam saglabājoties neizšķirtam - 5-5. Par seta izšķirošo kļuva 12. geims, kurā Latvijas otrā rakete ieguva trīs setbumbas pēc kārtas, punktā pārvēršot trešo.

Trešā seta, ko ar servi sāka Semeņistaja, ceturtajā geimā Latvijas tenisiste uzvarēja, servējot pretiniecei. Astotajā geimā Semeņistaja izmantoja sesto mačbumbu.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Latvijas tenisiste nopelnīja 21 WTA ranga punktu.

Pirmajā kārtā Semeņistaja ar 6-4, 6-1 apspēlēja Kipru pārstāvošo un Rumānijā dzimušo Raluku Šerbanu (WTA 186.).

Cīņā par iekļūšanu pusfinālā Semeņistajas pretiniece būs kvalifikāciju pārvarējusī slovēniete Veronika Erjaveca (WTA 169.), kura astotdaļfinālā ar 6-0, 6-2 sagrāva mājinieci Nastasju Šunku (WTA 599.).

Otrdien dubultspēļu sacensībās turnīra trešās raketes Semeņistaja un gruzīniete Natela Dzalamidze ar 6-4, 6-2 pieveica īpašo ielūgumu saņēmušo duetu Nina Androniku (Kipra)/Katlīna Kaneva (Vācija).

Ceturtdaļfinālā Latvijas/Gruzijas pāris tiksies ar sacensību galvenajām favorītēm - Oksanu Kalašņikovu no Gruzijas un krievieti Janu Sizikovu.