Baltijas valstu aiziešana no bijušās Padomju Savienības kopējās energoapgādes sistēmas un to pievienošanās Eiropas Savienības (ES) energosistēmām izmaksās miljardiem ASV dolāru gan Krievijai, gan ES, un nav ekonomiski lietderīga, paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

"Tagad no bijušās Padomju Savienības kopējās energoapgādes sistēmas tiek plānots izslēgt Baltijas valstis un tās pieslēgt Eiropas sistēmai," Putins sacīja intervijā, kuru demonstrēs ASV telekanāli CBS un PBS.

"Tas praktiski nozīmē, ka starp dažiem mūsu Krievijas Federācijas apgabaliem parādās zonas, kur mums nebūs elektropārvades līniju, jo agrāk [energoapgāde] notika loka veidā caur Baltijas valstīm," teica Putins.

"Un tagad mums vajadzēs, tērējot miljardiem dolāru, būvēt šo sistēmu no jauna, un tāpat miljardiem dolāru būs jāiztērē mūsu Eiropas partneriem, lai ieslēgtu Baltijas valstis savā enerģētiskajā lokā. Kāpēc gan?" jautāja Putins.

Putins vaicāja, kāpēc jāsper šādi soļi, ja visas puses tiecas uz integrāciju nevis vārdos, bet darbos. "Un tā notiek ļoti daudzos virzienos: saka vienu, bet patiesībā dara ko citu," atzīmēja Krievijas prezidents.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!