Фото: AFP/Scanpix

Biatlona trase Krievijas kūrortpilsētā Sočos, kur risināsies 2014.gada ziemas olimpiskās spēles, ir ļoti grūta, un tās sekmīgai veikšanai nepieciešams liels fiziskais spēks, atzinis Latvijas izlases līderis Andrejs Rastorgujevs.

Kā zināms, Rastorgujevs ceturtdien izcīnīja augsto ceturto vietu šajā trasē notiekošā Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā, astotā, posma 20 kilometru individuālajā distancē, sasniedzot savu karjeras augstvērtīgāko rezultātu.

Pēc sacensībām Rastorgujevs vietējiem medijiem izteicās, ka Soču trases veikšanai nepieciešams daudz fiziskā spēka.

"Trasi veikt ir ļoti grūti. Šeit ir daudz kāpumu un kritumu, kuros, pieļaujot kļūdas, var piedzīvot liktenīgu kritienu," sacīja Latvijas sportists. "Tāpat iespējams salauzt slēpju nūju vai sabojāt kādu cita inventāra detaļu, kas var liegt cīnīties par augstām vietām."

Vaicāts par pašsajūtām, izcīnot ceturto vietu, Rastorgujevs pauda, ka ir ļoti priecīgs par sasniegto.

"Esmu ļoti priecīgs. Izcīnīju ceturto vietu, kas ir augtākais sasniegums karjerā. Protams, gribētos arī kāpt uz goda pjedestāla, taču esmu ļoti laimīgs arī par šādu rezultātu. Šodien tikpat kā nebija vēja, tādēļ izdarīju labu darbu šaušanā, kā arī biju ātrs slēpojumā," par paveikto sacīja biatlonists.

Jau ziņots, ka Rastorgujevs iepriekšējā posmā Norvēģijā, kur nestartēja vairāki sportisti no lielākajām komandām, arī guva labus panākumus - viņam desmitā vieta sprintā, iedzīšanas sacensībās izcīnīta 13.vieta, bet debijas sacensībās masu startā Latvijas pārstāvim 28.pozīcija.

Posma turpinājumā sestdien notiks sprinta sacensības, bet svētdien norisināsies stafetes.

Pēc posma Sočos noslēdzošais, devītais, Pasaules kausa posms notiks citā Krievijas pilsētā Hantimansijskā.

Любуйтесь латвийской природой и следите за культурными событиями в нашем Instagram YouTube !