Foto: Publicitātes foto

Piena pārstrādes uzņēmums "Food Union", sākoties siltajai sezonai, ieviesis 11 jaunus saldējumu veidus, informē kompānijā. Investīcijas, kas ieguldītas jauno saldējumu izstrādē, ir ap 115 tūkstošiem eiro.

Jaunie saldējumi papildina jau iecienīto zīmolu "Pols", "Tio", "Ekselence", "Jungle Pop" un "Karlsons" saldējumu klāstu.

"Vasara vairumam cilvēku un arī mums ir gaidītākais gadalaiks. Tāpēc, kā ierasts, esam tai rūpīgi gatavojušies, un rezultātā saviem pieciem lielajiem saldējuma zīmoliem radījām 11 interesantus jaunumus – ne tikai no piena un saldā krējuma, bet arī ar mazāku tauku saturu un vegāniem draudzīgus," uzsver "Food Union" saldējuma zīmolu vadītājs Ģirts Liniņš.

Sekojot pircēju augošajam pieprasījumam pēc uztura ziņā "vieglākiem" saldējumiem, saldējuma zīmola "Vēsma" līnija ir paplašināta ar trīs jauniem veidiem. Vafeļu glāzītēs ir pieejams ne tikai sen labi zināmais citronu, bet arī ābolu saldējums "Vēsma", kas tiek gatavots no siera sūkalām. Savukārt uz kociņa ir pieejamas divas vegāniem draudzīgās "Vēsmas" – no īstām avenēm un mango.

Turpretim saldējuma zīmola "Pols" klāstā ieviesta pavisam jauna kategorija – vidēja izmēra plombīrs vafeļu konusā ar šokolādes "cepurīti" 150 ml tilpumā. Piedāvājumā ir divas garšas – "Pols" plombīrs ar tumšās šokolādes glazūru un zemesriekstu drumstalām, kā arī "Pols" plombīrs ar dzērveņu mērci un tumšās šokolādes glazūru.

Taču ar visinovatīvāko recepti papildināts saldējuma zīmols "Jungle Pop". Tā klāsts ir papildināts ar želejveida saldējumu ar "bubble gum" garšu, kas nedaudz izkūstot, kļūst rotaļīgi atsperīgs.

Deserta saldējuma zīmols "Ekselence" papildināts ar krējuma saldējumu lielajā vafeļu konusā ar "Rīgas Melno Balzamu" un ķiršiem.

Veikalu saldētavās nupat ir atgriezies zīmola "Pols" mango saldējums. Taču tagad, ņemot vērā patērētāju vēlmes, tas ir pieejams nedaudz lielākā izmērā – 75 grami.

Ar diviem jaunumiem papildināts arī abu Latvijā pirktāko saldējuma zīmolu klāsts. Tradicionālais "Tio" saldējums ir atgriezies pie klasiskām vērtībām, ieviešot plombīru ar veselām rozīnēm vafeļu glāzītē. Savukārt plombīra-šokolādes saldējums "Karlsons" tagad ir pieejams ar jaunu – dzērveņu ievārījumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!